Aktualności

tytulowaW sobotę 14 stycznia odbyły się kolejne w tym roku akademickim zajęcia w Uniwersytecie Dziecięcym. Dr Rafał Dmowski (Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych) poprowadził dla dzieci wykład pt. "Historia bajek animowanych".
Dowiedzieliśmy się m.in. jak na przestrzeni minionego stulecia zmieniały się techniki animacji, od ręcznie rysowanej grafiki po tworzoną komputerowo. Nasze sobotnie spotkanie okazało się wspaniałą podróżą w czasie również dla rodziców. Z przyjemnością przypomnieliśmy sobie bajki z naszego dzieciństwa.
Dziękujemy studentom, którzy wspierają nas przy organizacji zajęć dla najmłodszych. Minionej soboty pomagały nam: Milena Gęsina i Katarzyna Starzyńska (zarządzanie).

b bolek i lolekPrzed nami kolejne spotkanie. W sobotę 14 stycznia odbędą się zajęcia o tematyce historycznej. Spotkanie poprowadzi dr Rafał Dmowski (Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych). Zajęcia odbędą się w sali Senatu w Pałacu Ogińskich, przy ul. Konarskiego 2.

Zajęcia odbędą się w dwóch grupach:
wykrzyknik
  • godz. 9.00 - 10.00 - studenci grupa I (6-7 latki)
  • godz. 10.30 - 11.30 - razem studenci grupa II (8-9 latki) i grupa III (10-11 latki)
Rodzice i Opiekunowie naszych Studentów otrzymają szczegółowe informacje na temat najbliższych zajęć pocztą elektroniczną.

Do zobaczenia w sobotę 14 stycznia :)

Fot. bajkopedia.pl
tytulowaW minioną sobotę 17 grudnia, odbyło się ostatnie w tym roku kalendarzowym spotkanie w naszym Uniwersytecie Dziecięcym. Tym razem odwiedziła nas pani dr hab. Katarzyna Smyk z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i poprowadziła wykład "Tradycje bożonarodzeniowe" połączony z zajęciami plastycznymi. Swoją obecnością zaszczyciła nas Jej Magnificencja Rektor prof. nadzw. dr hab. Tamara Zacharuk. Pani Rektor złożyła dzieciom i ich opiekunom świąteczne i noworoczne życzenia. W trakcie części teoretycznej zajęć, poznaliśmy m.in. historię polskiej choinki, znaczenie ozdób choinkowych oraz dowiedzieliśmy się dlaczego na każdej choince powinny znaleźć się orzechy włoskie. W trakcie części praktycznej natomiast, studenci przygotowali kolorowe serca, które podarowali potem swoim najbliższym. Wspólnie też przygotowaliśmy piękny, kolorowy łańcuch, który przyozdobił choinkę w rektoracie.

xmasssPrzed nami kolejne spotkanie. W sobotę 17 grudnia odbędą się zajęcia o tradycjach bożonarodzeniowych. Spotkanie poprowadzi dr hab. Katarzyna Smyk (UMCS w Lublinie). Zajęcia odbędą się w sali Senatu w Pałacu Ogińskich, przy ul. Konarskiego 2.

wykrzyknikZajęcia odbędą się w dwóch grupach:
  • godz. 10.00 - 11.00 - studenci grupa I (6-7 latki)
  • godz. 11.30 - 12.30 - razem studenci grupa II (8-9 latki) i grupa III (10-11 latki)

Do zobaczenia w sobotę 17 grudnia :)