Aktualności

75372 kostka do gryPrzed nami kolejne spotkanie. W sobotę 20 maja odbędą się zajęcia "Matematyka na planszy".
W tym samym czasie, odbędą się zajęcia dla rodziców i opiekunów, pt. "Oswoić potwora - jak rodzic może pomóc dziecku pokonać trudności z matematyki".

Spotkanie poprowadzą, dr Katarzyna Marciniak-Paprocka, dr Beata Bocian-Waszkiewicz, studenci z Koła Naukowego Resocjalizacji i Profilaktyki Społecznej (Instytut Pedagogiki), Stowarzyszenie tutajteraz. Zajęcia odbędą się w sali Senatu i w sali 34 w Pałacu Ogińskich, przy ul. Konarskiego 2.

Zajęcia odbędą się w dwóch grupach:
wykrzyknik
  • godz. 9.00-10.30 - 6-7 latki
  • godz. 11.00-12.30 - 8-9 latki i 10-11 latki

Rodzice i Opiekunowie naszych Studentów otrzymają szczegółowe informacje na temat najbliższych zajęć pocztą elektroniczną.
Do zobaczenia w sobotę 20 maja :)

foto. tapeciarnia.pl
tytulowaW sobotę 22 kwietnia gościliśmy w Muzeum Regionalnym w Siedlcach. Młodsze dzieci wzięły udział w lekcji muzealnej dot. wiedzy o sztuce. Wykład połączony z zajęciami plastycznymi "Portret rokokowej damy" poprowadziła pani Katarzyna Roguska. W czasie prelekcji dzieci analizowały różne elementy stroju w stylu rokoko, poznały obyczaje polskiej szlachty oraz znaczenia pojęć takich jak: barok, portret. W trakcie części praktycznej dzieci kolorowały rysunki przedstawiające postacie w strojach z czasów baroku. Starsze dzieci wzięły udział w lekcji muzealnej "O siedleckim ratuszu Jackiem zwanym", którą poprowadził pan Krzysztof Cabaj. W trakcie zajęć, dzieci dowiedziały się co to jest ratusz, jakie pełnił funkcje w dawnych czasach, co się w nim znajdowało, a także dlaczego siedlecki Atlas z ratuszowej wieży nazwany został Jackiem. Na koniec lekcji dzieci wykonały z papieru przestrzenną formę ratusza. Minionej soboty, przy organizacji zajęć pomagały nam nasze studentki kierunku zarządzanie: Anna Adamiak, Milena Gęsina, Weronika Wawer oraz kierunku bezpieczeństwo narodowe: Marlena Derlicka i Paulina Niedziółka.

LOGO MUZEUMPrzed nami kolejne spotkanie w naszym Uniwersytecie Dziecięcym. W sobotę 22 kwietnia wybierzemy się na lekcję muzealną do Muzeum Regionalnego w Siedlcach. Zajęcia odbędą się w Muzeum Regionalnym w Siedlcach, przy ul. Piłsudskiego 1.

Zajęcia odbędą się w dwóch grupach:

wykrzyknik
  • godz. 10.00 - 11.00 - 6-7 latki
  • godz. 11.30 - 12.30 - 8-9 latki i 10-11 latki

Do zobaczenia w sobotę 22 kwietnia :)
tytuloweW sobotę 25 marca nasi najmłodsi studenci, w trakcie zajęć "Ekwador. Historia i współczesność", odbyli podróż do Ameryki Płd. Spotkanie poprowadził mgr Marek Łasisz (archeolog, kulturoznawca, podróżnik). W trakcie wykładu poznaliśmy nietypowe przysmaki ekwadorskiej kuchni, a także kulturę, sztukę i architekturę kraju. Zobaczyliśmy wspaniałe zdjęcia wykonane podczas podróży po Ameryce Środkowej, a mali żacy mieli okazję przymierzyć ekwadorskie, ręcznie tkane ponczo. Minionej soboty, przy organizacji zajęć pomagały nam nasze studentki: Anna Adamiak (zarządzanie), Weronika Wawer (zarządzanie) i Marlena Derlicka (bezpieczeństwo narodowe).

Kolejne spotkanie w Uniwersytecie Dziecięcym już za miesiąc. Tym razem wybierzemy się do Muzeum Regionalnego w Siedlcach.