Aktualności

tytulowaW sobotę 10 czerwca odbyły się ostatnie zajęcia w bieżącym roku akademickim. Zajęcia pt. "Geometria wokół nas" poprowadzili studenci: Mariusz Rytel, Anna Lisowiec, Marcin Miazio i Michał Kański z Koła Naukowego Studentów Matematyki GRAF pod opieką dr Agnieszki Prusińskiej (Instytut Matematyki i Fizyki). Organizacją spotkania zajęły się Martyna Sieczkiewicz i Anna Zabłocka (GRAF). Spotkanie składało się z dwóch części: teoretycznej oraz praktycznej. W trakcie części pierwszej, dzieci poznały różne pojęcia geometryczne. Następnie składały modele czworościanów i sześcianów z siatki, m.in. kostkę do gry oraz przybornik na kredki.

Minionej soboty, przy organizacji zajęć pomagały nam nasze studentki kierunku zarządzanie: Anna Adamiak i Anna Wyszomierska.

Serdecznie zapraszamy na uroczyste zakończenie roku akademickiego w Uniwersytecie Dziecięcym, które odbędzie się 24 czerwca o godz. 10.00 w auli, w budynku Wydziału Przyrodniczego, przy ul. Prusa 12.

mathPrzed nami kolejne spotkanie w naszym Uniwersytecie Dziecięcym. W sobotę 10 czerwca odbędą się zajęcia "Geometria wokół nas". Spotkanie poprowadzą studenci z Koła Naukowego Studentów Matematyki GRAF (Instytut Matematyki i Fizyki). Zajęcia odbędą się w sali Rady Wydziału, w budynku Wydziału Nauk Ścisłych, przy ul. 3 Maja 54. Zajęcia odbędą się w dwóch grupach:
wykrzyknik

• 9.00 - 10.00 - 6-7 latki
  • 10.30 - 11.30 - razem 8-9 latki i 10 i 11 latki

Rodzice i Opiekunowie naszych studentów otrzymają szczegółowe informacje na temat najbliższych zajęć pocztą elektroniczną.

Do zobaczenia w sobotę 10 czerwca :)

foto. depositphotos.com
tytulowaW sobotę 20 maja odbyło się kolejne spotkanie w naszym Uniwersytecie Dziecięcym. Zajęcia pt. "Matematyka na planszy" poprowadziły studentki z Koła Naukowego Resocjalizacji i Profilaktyki Społecznej (Instytut Edukacji) wraz z paniami Agnieszką Janiszewską i Joanną Zawadzką ze Stowarzyszenia tutajteraz. Gry planszowe uczą dzieci strategicznego i logicznego myślenia, ćwiczą pamięć, koncentrację, wyobraźnię, co przyczynia się do rozwijania umiejętności matematycznych. Planszówki są też doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu w gronie przyjaciół i rodziny.
Dr Katarzyna Marciniak-Paprocka przygotowała dla opiekunów wykład pt. "Oswoić potwora - jak rodzic może pomóc dziecku pokonać trudności z matematyki".

Minionej soboty, przy organizacji zajęć pomagały nam nasze studentki: Anna Adamiak (zarządzanie) oraz Marlena Derlicka (bezpieczeństwo narodowe).

Kolejne zajęcia w Uniwersytecie Dziecięcym odbędą się 10 czerwca. Zajęcia "Geometria wokół nas" poprowadzą studenci z Koła Naukowego Studentów Matematyki GRAF.

75372 kostka do gryPrzed nami kolejne spotkanie. W sobotę 20 maja odbędą się zajęcia "Matematyka na planszy".
W tym samym czasie, odbędą się zajęcia dla rodziców i opiekunów, pt. "Oswoić potwora - jak rodzic może pomóc dziecku pokonać trudności z matematyki".

Spotkanie poprowadzą, dr Katarzyna Marciniak-Paprocka, dr Beata Bocian-Waszkiewicz, studenci z Koła Naukowego Resocjalizacji i Profilaktyki Społecznej (Instytut Pedagogiki), Stowarzyszenie tutajteraz. Zajęcia odbędą się w sali Senatu i w sali 34 w Pałacu Ogińskich, przy ul. Konarskiego 2.

Zajęcia odbędą się w dwóch grupach:
wykrzyknik
  • godz. 9.00-10.30 - 6-7 latki
  • godz. 11.00-12.30 - 8-9 latki i 10-11 latki

Rodzice i Opiekunowie naszych Studentów otrzymają szczegółowe informacje na temat najbliższych zajęć pocztą elektroniczną.
Do zobaczenia w sobotę 20 maja :)

foto. tapeciarnia.pl