Do poczytania

16326583 621284844725132 570390129 o Każdy z rodziców chce dla swojego dziecka jak najlepiej. Od najmłodszych lat życia dziecka dbamy o to, by selekcjonować i dawać naszym dzieciom te produkty, zabawki, potrawy, które są zgodne z naszym rozumiem dobra dziecka. Taka jest natura rodzica, że odda najsmaczniejszy kąsek z talerza, jeśli tym sposobem zadba o dziecko i sprawi mu przyjemność. Nie zawsze jednak, coś co w naszym odczuciu jest wartościowe i cenne, tak samo odbierane jest przez dziecko. Wraz z upływem czasu możemy też stwierdzić, które z tych rzeczy były dla naszych pociech niezbędne, a bez których mogły sobie spokojne poradzić w codzienności.

czytanie.dzieciomWszyscy chcielibyśmy, by nasze dzieci rozwijały swoje talenty, zainteresowania i odnosiły sukcesy. Musimy jednak przy tym pamiętać by zawsze wspierać dziecko, pozwolić mu iść własną drogą, a przede wszystkim dzieci muszą lubić to co robią. Pamiętajmy, że nasze hobby czy pasje nie muszą się pokrywać z zainteresowaniami naszego dziecka. Pozwólmy naszym dzieciom eksperymentować, próbować, tak by same odkryły, co interesuje je najbardziej.  Polecamy lekturę artykułu "Nie musi być najlepsze", który pochodzi z portalu internetowego mamdziecko.interia.pl.

"Mama Wiktorii zawsze lubiła taniec, w młodości należała nawet do grupy tanecznej, która odnosiła pewne sukcesy. Jej kariera artystyczna nie rozwinęła się jednak z powodu kontuzji, której doznała w wieku 14 lat. Miała nadzieję, że córka odziedziczyła po niej te zainteresowania i zdolności i chcąc ją zachęcić do tańca, zapisała Wiktorię na zajęcia baletu.

ferie dzieciFerie zimowe w naszym województwie rozpoczynają się 13 lutego a kończą się 26 lutego. Zachęcamy Państwa do poznania oferty naszych siedleckich instytucji, które przygotowały dla dzieci mnóstwo atrakcji.

Agencja Rozwoju Miasta Siedlce przygotowała dla dzieci propozycję ferii na sportowo. W programie m.in. warsztaty z UPH, warsztaty taneczne, łyżwy, basen, siatkówka i inne ciekawe zajęcia. Poniżej na plakacie znajdziecie szczegółowy harmonogram ferii na sportowo:

grandparents 1038201 1280Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy wszystkiego naj, naj, najlepszego!
Przy okazji Ich święta zachęcamy do lektury artykułu o tym jak na świecie obchodzony jest Dzień Babci i Dziadka.
"W Polsce Dzień Babci i Dziadka obchodzone są 21 i 22 stycznia. Święta te mają w naszym kraju już ponad 30-letnią tradycję. Jest to czas, kiedy wnukowie mogą podziękować swoim dziadkom za wszystko co dla nich zrobili, za ich opiekę i troskę. Zobacz, jak i kiedy inne kraje dziękują dziadkom?