Do poczytania

grandparents 1038201 1280Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy wszystkiego naj, naj, najlepszego!
Przy okazji Ich święta zachęcamy do lektury artykułu o tym jak na świecie obchodzony jest Dzień Babci i Dziadka.
"W Polsce Dzień Babci i Dziadka obchodzone są 21 i 22 stycznia. Święta te mają w naszym kraju już ponad 30-letnią tradycję. Jest to czas, kiedy wnukowie mogą podziękować swoim dziadkom za wszystko co dla nich zrobili, za ich opiekę i troskę. Zobacz, jak i kiedy inne kraje dziękują dziadkom?

mikolajekZachęcamy do lektury artykułu o tym jak obchodzone jest Boże Narodzenie w różnych zakątkach świata. "Przystrojona choinka, opłatek, kolędy i dużo jedzenia - tak spędzamy święta Bożego Narodzenia w Polsce. Kiedy my marzymy o "białych świętach" czekając na śnieg, Australijczycy idą surfować. A jak ten czas spędza się w Chinach? Oto kraje, w których ludzie spędzają Boże Narodzenie nieco inaczej niż my:
W Australii Święta Bożego Narodzenia przypadają w czasie letnich wakacji, więc wiele imprez gwiazdkowych odbywa się na świeżym powietrzu. Australijczycy bardzo lubią się spotykać w mieście na wspólnym kolędowaniu przy świecach, które nazywają "Carols by Candlelight". Z powodu wysokich temperatur nikt nie spędza wielu godzin w kuchni. To dobry czas na relaks, np. surfing, jazdę na rowerze, żeglowanie i grillowanie ze znajomymi i rodziną.

anginowoJesień w pełni, a zima za pasem. W związku z tym łatwo o infekcję. Zachęcamy do lektury artykułu o naturalnych środkach na przeziębienie, które pomogą nam pozbyć się kataru czy bólu gardła. "Jesień a zwłaszcza deszczowy, zimny i wietrzny listopad to zazwyczaj czas infekcji. Okres, w którym najczęściej chorują nie tylko dzieci, ale również dorośli. I choć prawdą jest, że nie należy stosować na własną rękę środków farmakologicznych, to jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by wspomagać leczenie lub nawet leczyć wyłącznie domowymi sposobami przeziębienie. Tak zwane babcine sposoby często okazują się wystarczające.

piesikotPolecamy artykuł na temat posiadania domowego zwierzaka. Warto przeczytać artykuł zanim ulegniemy namowom naszego dziecka. "Uczyłam się raczkować z seterem, który – gdy nikt nie patrzył – wyjadał mi kaszkę z talerza. Gdy przywiozłam z porodówki swojego syna, przywitała go nasza wielorasowa Furia (zasługiwała na swoje imię w 100 procentach). Teraz mamy dwa psy i dwa koty, a od czasu do czasu najróżniejsze zwierzaki, którym potrzebna jest pilna pomoc (głównie ptaki, ale trafiały się także żółwie, szczurki, chomiki etc.) Kocham zwierzęta i nie wyobrażam sobie bez nich życia. Dlatego uwierz, naprawdę wiem, co mówię: zanim ulegniesz błaganiom dziecka i zdecydujesz się na zaproszenie do waszego domu nowego domownika, dobrze się zastanów. Nawet najmniejszej myszki nie powinno się kupować pod wpływem impulsu.